Úvodní stránka » Ubytování
  • V den nástupu je objekt připraven od 16:00 hodin
  • V den odjezdu je nutné objekt opustit do 10:00 hodin
  • Časy nástupů a odjezdu je možné po předchozí domluvě upravit
  • V celé chalupě platí zákaz kouření
  • Přibalte si prosím přezůvky
  • Parkování je přímo u objektu zdarma
  • Možnost úschovy kol a lyží
  • wi-fi připojení zdarma 

V naší šumavské chalupě se nachází tři pokoje, dva pokoje jsou třílůžkové a jeden čtyřlůžkový (možnost přistýlky). Každý z pokojů má vlastní koupelnu a WC. V penzionu je také kuchyně - společenská místnost pro hosty. Ve společenské místnosti jsou velké stoly a dostatečný počet židlí, součástí je dále vybavená kuchyně (sporák, velká lednice, rychlovarná konvice, mikrovlnka, nádobí atd).

Nové ubytování poskytujeme také v samostatném apartmánu, cena je dle dohody.

V objektu je ústřední topení, takže je možný celoroční provoz, v apartmánu je možné si ještě přitopit v kachlových kamnech, dřevo je k dispozici za poplatek.

Na prostorné slunečné zahradě je možnost posezení i ležení na trávě s výhledem na Polom, Hůrecký vrch, Pancíř a přilehlé louky s koňmi a lesy.

Přímo u penzionu je rovněž umístěno venkovní posezení pro naše hosty a v bezprostřední blízkosti penzionu  je ohniště s velkým kamenným stolem a sedátky.

V potoce, který lemuje na západní straně pozemek, je možné v létě i jindy (kdo to jak vydrží) brouzdat, jsou to takové malé šumavské Kneippovy lázně.

Koupání je možné v přírodní nádrži, která je mezi domem a potokem.

Pro ubytované cyklisty je zde možnost bezpečné úschovy jejich kol, úschova a dobití elektrokol je nutné dopředu nahlásit.

Několik metrů za penzionem začíná hustý les a rozlehlé louky, z okna pokoje se koukáte na výběh s koňmi a kozami.

Pro děti je připravena dřevěná houpačka a také pískoviště.

Parkování je zajištěno na pozemku penzionu zdarma.

Ložní prádlo a ručníky si pereme sami.

Provozní řád

1. Za ubytování je host povinen platit ceny v souladu s platným ceníkem za celý pobyt během registrace při příjezdu, nejpozději druhý den. 

V penzionu se mohou zdržovat pouze osoby ubytované.

 2. V hotelu, a zvláště v pokoji není dovoleno hostu používat vlastních elektrických spotřebičů. Toto nařízení se netýká elektrických spotřebičů sloužících k osobní hygieně hosta          (holicích strojků, fénů).

3. Dobíjení elektrokol je možné pouze po dohodě s majitelem a na místě k tomu určeném.

4. V celém objektu je zakázáno kouření.

5. V pokoji nebo společenských prostorách hotelu nesmí host bez souhlasu vedení hotelu přemisťovat zařízení, provádět úpravy a jakékoliv zásahy do elektrické sítě nebo jiné instalace.

6. Na pokoj je přísně zakázáno vnášet houby.

7. Ubytovací zařízení neodpovídá za věci hostem vnesené dovnitř ani za škodu na odložených věcech, pokud nebyly odloženy na místě tomu vyhrazeném.

8. Host je povinen při odchodu uzavřít v pokoji vodovodní kohoutky, zavřít dveře a zhasnout v pokoji.

9. V případě ztráty klíče je host povinen neprodleně ztrátu nahlásit majiteli. V případě, že tak neučiní, hotel nenese odpovědnost za vzniklou škodu související se ztrátou klíče. Za ztracený klíč je hostu účtován poplatek ve výši 500 Kč. Tento poplatek je host povinen uhradit ještě před odjezdem z hotelu.

10. Z bezpečnostních důvodů je zakázáno ponechávat děti do 10 let bez dozoru dospělých v pokoji a ostatních prostorách . Za případné škody způsobené dětmi  nese plnou odpovědnost jejich zákonný zástupce.

11. Za škody způsobené na majetku v ubytovacích prostorách a v okolí odpovídá host podle platných předpisů. Host hradí jím způsobenou škodu, pokud neprokáže, že ji nezavinil. Tento nárok se vztahuje i na škodu, která je zjištěna po odjezdu hosta.

12. V době od 22.00 hod do 07. 00 hod. je host povinen dodržovat noční klid.

13. Osoby, které přijdou za ubytovanými hosty na návštěvu, jejichž návštěvu je nutno předem domluvit s majitelem penzionu,  se mohou zdržet v penzionu pouze do 21,00 hodin.

14. Psi a ostatní zvířata nesmí zůstat sami na pokoji, nesmí ulehat do postelí, nesmějí pobíhat volně bez vodítka v zahradě a na přilehlých pozemcích.

15. Majitelé jsou povinni po vyvenčení svého pejska po něm uklidit, a to jak v okolí penzionu, tak v obci.

Dárkový poukaz

Využijte možnost zaslání dárkových poukazů, v případě zájmu nás kontaktujte.

 

FOTOGALERIE PENZIONU

fotogalerie penzionu nová hůrka

 

Dvorec Nová Hůrka - Lenka Šrailová, Nová Hůrka 241, 342 01 Prášily +420.724.286.951